Co to jest HBOT - HyperBaric Oxygen Therapy?

Polega na wzbogacaniu naszego organizmu w czysty tlen podawany pod ciśnieniem wyższym niż w otoczeniu. Wyobraź sobie, jakby tlen był lekiem, a komora hiperbaryczna urządzeniem dozującym. Głownym efektem jest podniesienie ciśnienia parcjalnego tlenu w tkance.

Dlaczego HBOT?

Tlen jest niezbędny dla naszego organizmu. Jego niedobór może powodować uszkodzenie tkanek i przerzedzenie włosów, wpływać na krążenie krwi, przyspieszać proces starzenia się, a nawet mieć wpływ na naszą pamięć. Wraz z wiekiem, rośnie zapotrzebowanie naszych komórek na składniki odżywcze. Dodatkowe ich natlenianie przeciwdziała pogłębianiu się tych procesów i przywraca zdrowie, energię i witalność. Większość chorób i urazów nie dotyczy jedynie tkanek, ale rozpoczyna się już na poziomie komórkowym. W przypadku nie gojących się ran, udarów lub zaburzeń krążenia, jeżeli dotknięte obrażeniami obszary nie zostaną odpowiednio dotlenione, naturalny proces gojenia nie zajdzie.

HBOT rozwiązuje ten problem i w naturalny sposób zaopatruje komórki w tlen.

HBOT działa nawet wtedy, gdy inne leki zawodzą. Poprawia jakość życia pacjenta i wyraźnie osłabia objawy dolegliwości takich jak udar, paraliż czy chroniczne zmęczenie. Hiperbaryczna terapia może być uzupełnieniem lub alternatywą w leczeniu wielu schorzeń, które wymagają zwiększonego natlenienia, a nawet działać jak antybiotyk w niektórych infekcjach. Może być stosowana w połączeniu z innymi lekami.

Obszary zastosowań HBOT

  • Sport
  • Rehabilitacja medyczna
  • Rany i oparzenia
  • Przeciwdziałanie starzeniu
  • Relaks
  • Reumatologia
  • Neurologia
  • Terapia uzupełniająca

Naukowcy doszli do wniosku, że większość dolegliwości jest spowodowanych niedoborem tlenu na poziomie komórkowym. Zanieczyszczone powietrze, przetworzona żywność i płytkie oddychanie - to wszystko może prowadzić do przewlekłego niedotlenienia organizmu. Taki stan daje toksynom możliwość rozwoju i osłabienia całego układu odpornościowego. Chociaż przyjmujemy większość tlenu z powietrza wokół nas, głębokie wdychanie i wydychanie nie wystarcza do poprawienia stanu niedotlenionych komórek. Terapie oksydacyjne generują niezbędną ilość tlenu potrzebnego do zwalczania chorób i opóźniania procesu starzenia.Nathaniel Altman

komora hiperbaryczna

Zainteresowany ofertą?

Zobacz komorę hiperbaryczną

oxyhelp Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.