Blog

HBOT dla sportowców

Novak Djoković, Christiano Ronaldo, Rafał Sonik czy LeBron James - to jedne z popularniejszych nazwisk w świecie sportu. Co łączy tych wielkich sportowców? HBOT, czyli tlenoterapia w komorach hiperbarycznych. Jeśli uprawiasz sport z pasją równą zawodowcy, warto wiedzieć, jaki jest sekret szybkiego powrotu do świetnej formy wielu z nich.

Dlaczego zawodowcy tak chętnie korzystają z HBOT, czyli zabiegów w komorze hiperbarycznej? Dzieje się tak, ponieważ tlen podawany pod ciśnieniem powoduje:
✅ lepsze dotlenienie tkanek i narządów,
✅ stymulację produkcji kolagenu,
✅ poprawienie krążenia,
✅ zmniejszenie obrzęków i stanów zapalnych,
✅ łatwiejsze i szybsze usuwanie toksyn,
✅ wzrost nowych naczyń krwionośnych,
✅ zmniejszenie zmęczenia spowodowanego przewlekłym niedotlenieniem organizmu.

W sporcie zawodowym nie ma miejsca na "chwilowy spadek formy". Tam gra toczy się o 💵💴💶 naprawdę duże pieniądze. I ta presja! Dlatego zdarza się nawet, że ekipa pakuje komorę hiperbaryczną do 🚚 przyczepy i rusza w trasę, by zdobyć kolejne 🏆 Wielkie Trofea. 

Dysponując mniejszymi zasobami finansowymi, także można pozwolić sobie rekonwalescencję i powrót do pełni sił. W całej Polsce - jak grzyby po deszczu - pojawiają się kolejne komory hiperbaryczne. Rośnie też świadomość ludzi, jak naturalna, bezpieczna i skuteczna jest tlenoterapia w walce o odzyskanie zdrowia.

Badania potwierdziły, że HBOT stymuluje rozwój komórek macierzystych - ich ilość wzrasta blisko 8-krotnie u osób poddawanych terapii w komorze hiperbarycznej. Potwierdzają to też przypadki naszych pacjentów (m.in. uratowany bark zawodowca podnoszącego ciężary).

Terapia tlenem w komorze hiperbarycznej wspomaga powrót do formy fizycznej poprzez:
💚 SZYBSZĄ REGENERACJĘ
💙 ZWIĘKSZENIE WYDOLNOŚCI
❤️ ŁATWIEJSZĄ REKONWALESCENCJĘ

Umów się na bezpłatną konsultację 📲 +48 607 874 746
Częstochowa, ul. PCK 2B/8 (parking przy budynku).
Możesz także skorzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej.

Jeśli podoba ci się to, co publikujemy, udostępnij ten wpis w social mediach.